Topul scolilor din Bucuresti - gimnaziu
HOME CUPLU COPII SANATATE CASA CULINAR STIL DE VIATA
Home » Topul scolilor din Bucuresti - gimnaziu

Topul celor mai bune scoli din Bucuresti - gimnaziu


Topul scolilor din Bucuresti a fost realizat calculandu-se media pe scoala a celor trei medii care se iau in considerare la admiterea in liceu. Astfel am obtinut: media pe scoala la admitere, media pe scoala la testele nationale si media pe scoala la absolvire.

Acest top al scolilor din Bucuresti a utilizat date oficiale publicate de Ministerul Educatiei Nationale pe site-ul edu.ro privind rezultatele pe anul 2013.

Sursa: TopScoliBucuresti.ro

Nr. Scoala Media admitere Media testele nationale Media absolvire Puncte supra evaluare* Nr. elevi Medii peste 9.00 Medii peste 9.00 (%)
 
1COLEGIUL NATIONAL DE INFORMATICA "TUDOR VIANU"9.679.559.780.233232100.00
2COLEGIUL NATIONAL "GHEORGHE LAZAR"9.609.489.720.24353085.71
3LICEUL LAUDER-REUT9.519.369.670.32181688.89
4COLEGIUL NATIONAL BILINGV "GEORGE COSBUC"9.479.419.520.11857183.53
5COLEGIUL NATIONAL "ELENA CUZA"9.449.249.650.42262284.62
6SCOALA PRIMARA SI GIMNAZIALA "SCOALA MEA"9.429.209.650.4510990.00
7SCOALA GIMNAZIALA "I. HELIADE RADULESCU"9.399.149.650.51766585.53
8SCOALA EUROPEANA BUCURESTI9.399.249.550.31282485.71
9SCOALA GIMNAZIALA NR. 799.349.119.560.4514511277.24
10SCOALA GIMNAZIALA "ANASTASIA POPESCU"9.228.909.540.64151173.33
11SCOALA GIMNAZIALA NR. 1509.208.999.420.421058278.10
12SCOALA GIMNAZIALA SPECIALA PENTRU DEFICIENTI DE VEDERE9.188.859.520.6711100.00
13SCOALA GIMNAZIALA NR. 569.098.939.240.3119212766.15
14SCOALA GIMNAZIALA NR. 979.088.819.350.541026765.69
15LICEUL TEORETIC "JEAN MONNET"9.078.819.330.52603761.67
16SCOALA GIMNAZIALA NR. 3079.068.799.320.53935963.44
17SCOALA GIMNAZIALA "PIA BRATIANU"9.058.679.430.77926368.48
18SCOALA CENTRALA9.018.639.400.76754458.67
19COLEGIUL GERMAN "GOETHE"9.008.789.230.451116558.56
20LICEUL TEORETIC NATIONAL8.978.659.290.643133.33
21SCOALA GIMNAZIALA "I. G. DUCA"8.978.649.290.65684667.65
22SCOALA GIMNAZIALA NR. 808.958.519.390.87834857.83
23SCOALA GIMNAZIALA "TITU MAIORESCU"8.928.449.410.97986061.22
24SCOALA GIMNAZIALA NR. 1958.928.619.220.611357555.56
25COLEGIUL NATIONAL "SPIRU HARET"8.928.559.280.73271659.26
26LICEUL TEORETIC MIHAI IONESCU8.898.619.170.56191263.16
27LICEUL TEORETIC "STEFAN ODOBLEJA"8.888.579.200.64713853.52
28SCOALA GIMNAZIALA "REGELE MIHAI I"8.878.629.130.51422047.62
29LICEUL INTERNATIONAL DE INFORMATICA BUCURESTI8.858.329.391.081147162.28
30LICEUL TEORETIC "ALEXANDRU VLAHUTA"8.818.449.190.75633149.21
Noriel
31SCOALA GIMNAZIALA NR. 1978.818.419.210.80945356.38
32SCOALA GIMNAZIALA NR. 1948.808.379.240.871448156.25
33COLEGIUL ROMANO-CATOLIC "SF. IOSIF"8.808.429.180.76763951.32
34SCOALA GIMNAZIALA NR. 1908.788.299.280.991357051.85
35LICEUL TEORETIC "ION BARBU"8.778.469.090.63834048.19
36LICEUL TEORETIC BILINGV "ITA WEGMAN"8.778.239.321.0915960.00
37SCOALA GIMNAZIALA "VASILE ALECSANDRI"8.778.588.960.38241458.33
38LICEUL TEORETIC "NICOLAE IORGA"8.778.239.311.08844553.57
39SCOALA GIMNAZIALA NR. 498.748.319.180.87803948.75
40SCOALA GIMNAZIALA "IANCULUI"8.748.429.060.63653350.77
41SCOALA GIMNAZIALA "MARIA ROSETTI"8.708.289.120.84915257.14
42SCOALA GIMNAZIALA "CONSTANTIN BRANCUSI"8.698.448.950.511226150.00
43LICEUL TEORETIC "DIMITRIE BOLINTINEANU"8.648.478.810.33662639.39
44SCOALA GIMNAZIALA NR. 58.648.288.990.71432251.16
45SCOALA GIMNAZIALA "LEONARDO DA VINCI"8.638.149.110.97773646.75
46SCOALA GIMNAZIALA NR. 1798.628.458.800.36753344.00
47SCOALA GIMNAZIALA "ADRIAN PAUNESCU"8.628.219.030.82361438.89
48SCOALA GIMNAZIALA NR. 598.597.939.251.32663350.00
49COLEGIUL NATIONAL "ION NECULCE"8.598.139.050.92552443.64
50LICEUL TEORETIC "ADY ENDRE"8.597.699.491.809444.44
Elefant.ro - Premium
51SCOALA GIMNAZIALA "ALEXANDRU IOAN CUZA"8.558.168.950.79492551.02
52SCOALA GIMNAZIALA NR. 1938.548.208.880.68392256.41
53SCOALA GIMNAZIALA NR. 1428.538.248.830.58752837.33
54SCOALA GIMNAZIALA NR. 1298.527.989.071.09934548.39
55SCOALA GIMNAZIALA "SFANTUL ANDREI"8.508.068.950.891366447.06
56SCOALA GIMNAZIALA "TUDOR ARGHEZI"8.498.198.790.60612947.54
57SCOALA GIMNAZIALA "LIVIU REBREANU"8.497.869.111.25432046.51
58LICEUL TEORETIC BILINGV "MIGUEL DE CERVANTES"8.488.138.840.71653147.69
59SCOALA GIMNAZIALA NR. 2808.477.978.981.001436344.06
60SCOALA GIMNAZIALA "FEDERICO GARCIA LORCA"8.478.038.910.88472042.55
61SCOALA GIMNAZIALA "GENESIS"8.467.719.211.514375.00
62SCOALA GIMNAZIALA "NICOLAE TITULESCU"8.458.108.820.72582644.83
63SCOALA GIMNAZIALA "AVRAM IANCU"8.457.958.951.00813745.68
64SCOALA GIMNAZIALA NR. 1988.437.978.890.92753850.67
65SCOALA GIMNAZIALA "PRINCIPESA MARGARETA"8.427.958.890.94923538.04
66SCOALA GIMNAZIALA NR. 78.417.739.101.36592237.29
67COLEGIUL NATIONAL "MIHAI EMINESCU"8.367.968.770.81662842.42
68SCOALA GIMNAZIALA NR. 818.367.928.810.89923841.30
69SCOALA GIMNAZIALA NR. 278.357.798.921.131054845.71
70SCOALA GIMNAZIALA NR. 1498.357.738.981.251154841.74
71SCOALA GIMNAZIALA NR. 2798.337.688.991.31451226.67
72SCOALA GIMNAZIALA "NICOLAE LABIS"8.327.748.911.17713346.48
73SCOALA GIMNAZIALA NR. 708.327.599.061.47663350.00
74SCOALA GIMNAZIALA NR. 868.317.878.760.9033824.24
75SCOALA GIMNAZIALA "PETRE GHELMEZ"8.307.958.660.71441943.18
76SCOALA GIMNAZIALA NR. 1138.307.948.660.73882932.95
77SCOALA GIMNAZIALA "GEORGE BACOVIA"8.297.878.710.84662131.82
78SCOALA GIMNAZIALA "SFINTII VOIEVOZI"8.287.758.801.05582441.38
79SCOALA GIMNAZIALA "SFINTII CONSTANTIN SI ELENA"8.277.778.771.00441738.64
80SCOALA GIMNAZIALA "HERASTRAU"8.277.738.801.07702941.43
81LICEUL DE ARTE PLASTICE "NICOLAE TONITZA"8.267.429.121.70611829.51
82SCOALA GIMNAZIALA "MARTISOR"8.267.698.841.15501428.00
83SCOALA GIMNAZIALA NR. 2008.267.568.961.4124729.17
84SCOALA GIMNAZIALA NR. 1788.257.359.151.80542240.74
85SCOALA GIMNAZIALA NR. 1888.237.548.921.38753141.33
86COLEGIUL NATIONAL "VICTOR BABES"8.217.538.901.37411639.02
87SCOALA GIMNAZIALA "GEO BOGZA"8.217.578.851.28552138.18
88SCOALA GIMNAZIALA NR. 248.207.728.690.97381436.84
89SCOALA GIMNAZIALA NR. 48.197.688.701.02531324.53
90SCOALA GIMNAZIALA NR. 888.187.518.871.361144842.11
91SCOALA GIMNAZIALA NR. 3118.187.289.081.8010440.00
92SCOALA GIMNAZIALA NR. 518.177.768.600.84542138.89
93SCOALA GIMNAZIALA "ELENA VACARESCU"8.177.388.971.58411229.27
94SCOALA GIMNAZIALA NR. 1178.157.408.911.511264938.89
95SCOALA GIMNAZIALA "IONEL TEODOREANU"8.157.748.560.82371335.14
96LICEUL TEORETIC "EUGEN LOVINESCU"8.147.299.001.71641828.13
97SCOALA GIMNAZIALA NR. 628.147.808.490.69401127.50
98SCOALA GIMNAZIALA "GRIGORIE GHICA VOIEVOD"8.117.468.771.311184134.75
99SCOALA GIMNAZIALA NR. 1698.107.478.741.27762735.53
100SCOALA GIMNAZIALA NR. 948.107.538.681.1519736.84
101COLEGIUL TEHNIC "PETRU RARES"8.077.748.400.6611218.18
102SCOALA GIMNAZIALA NR. 288.077.498.661.17552138.18
103LICEUL TEORETIC "DANTE ALIGHIERI"8.057.528.601.0842819.05
104SCOALA GIMNAZIALA NR. 168.047.308.781.4828932.14
105SCOALA GIMNAZIALA NR. 1198.027.478.591.12952930.53
106SCOALA GIMNAZIALA NR. 1338.027.738.310.58601728.33
107SCOALA GIMNAZIALA "MIRCEA SANTIMBREANU"8.017.398.641.251484631.08
108SCOALA GIMNAZIALA NR. 1658.017.318.711.40721926.39
109SCOALA GIMNAZIALA NR. 1648.007.468.551.08411229.27
110LICEUL TEORETIC "MARIN PREDA"8.007.528.480.961193025.21
111SCOALA GIMNAZIALA NR. 1928.007.618.390.78621625.81
112SCOALA GIMNAZIALA NR. 1247.977.258.701.45651827.69
113SCOALA GIMNAZIALA "SF. NICOLAE"7.977.248.701.46391128.21
114SCOALA GIMNAZIALA NR. 997.967.258.671.42501632.00
115SCOALA GIMNAZIALA "MEXIC"7.957.328.581.2625520.00
116SCOALA GIMNAZIALA NR. 777.887.098.681.60501326.00
117SCOALA GIMNAZIALA NR. 957.887.198.581.39591627.12
118SCOALA GIMNAZIALA NR. 827.867.308.431.14591627.12
119SCOALA GIMNAZIALA NR. 3097.857.118.591.48621930.65
120SCOALA GIMNAZIALA "GENERAL EREMIA GRIGORESCU"7.846.828.862.0445715.56
121COLEGIUL NATIONAL "EMIL RACOVITA"7.837.058.631.58812024.69
122SCOALA GIMNAZIALA NR. 467.837.188.491.31862225.58
123SCOALA GIMNAZIALA "SFANTA TREIME"7.837.118.541.43592338.98
124SCOALA GIMNAZIALA "SERBAN-VODA"7.816.968.671.70561526.79
125SCOALA GIMNAZIALA NR. 1627.807.218.391.1837821.62
126SCOALA GIMNAZIALA NR. 1897.786.938.641.71481122.92
127SCOALA GIMNAZIALA NR. 667.787.258.311.07922021.74
128SCOALA GIMNAZIALA NR. 2067.777.228.331.11531018.87
129SCOALA GIMNAZIALA NR. 317.757.208.311.11441125.00
130LICEUL GRECO-CATOLIC "TIMOTEI CIPARIU"7.757.268.250.9939512.82
131LICEUL TEHNOLOGIC "SF. ANTIM IVIREANU"7.746.858.631.78461123.91
132SCOALA GIMNAZIALA NR. 207.747.138.351.22912830.77
133SCOALA GIMNAZIALA "EMIL RACOVITA"7.697.008.391.40641015.63
134SCOALA GIMNAZIALA "GEORGE TOPARCEANU"7.666.648.692.0540512.50
135SCOALA GIMNAZIALA NR. 1567.646.968.341.38611422.95
136SCOALA GIMNAZIALA "GRIGORE TOCILESCU"7.646.758.531.7835822.86
137SCOALA GIMNAZIALA "FERDINAND I"7.647.058.231.1828414.29
138SCOALA GIMNAZIALA NR. 1357.636.868.411.54942728.72
139SCOALA GIMNAZIALA "IOAN I.C. BRATIANU"7.636.938.341.41651827.69
140SCOALA GIMNAZIALA "SF. SILVESTRU"7.636.678.591.921616.25
141SCOALA GIMNAZIALA NR. 27.636.778.491.7232412.50
142SCOALA GIMNAZIALA "ION DUMITRIU"7.626.798.471.68801417.50
143SCOALA GIMNAZIALA NR. 677.627.048.211.1737513.51
144SCOALA GIMNAZIALA NR. 3087.606.718.501.8021523.81
145SCOALA GIMNAZIALA "BARBU DELAVRANCEA"7.596.788.401.6217423.53
146SCOALA GIMNAZIALA NR. 1037.596.628.561.94581220.69
147SCOALA GIMNAZIALA NR. 1287.596.348.842.50331236.36
148SCOALA GIMNAZIALA "MAICA DOMNULUI"7.576.418.742.3438410.53
149SCOALA GIMNAZIALA NR. 1317.576.648.501.86832125.30
150SCOALA GIMNAZIALA NR. 1437.566.558.582.03721520.83
151SCOALA GIMNAZIALA NR. 547.566.538.602.0735514.29
152SCOALA GIMNAZIALA "MIHAI BOTEZ"7.546.698.391.70771722.08
153SCOALA GIMNAZIALA NR. 1677.536.798.291.503239.38
154SCOALA GIMNAZIALA NR. 847.526.748.311.58521121.15
155SCOALA GIMNAZIALA "PETRE ISPIRESCU"7.526.718.331.6227829.63
156SCOALA GIMNAZIALA NR. 327.516.518.522.00761823.68
157COLEGIUL NATIONAL DE MUZICA "GEORGE ENESCU"7.506.318.712.404836.25
158COLEGIUL NATIONAL DE ARTE "DINU LIPATTI"7.476.368.602.2446715.22
159SCOALA GIMNAZIALA NR. 967.476.418.532.1135720.00
160SCOALA GIMNAZIALA NR. 1127.436.648.241.60551425.45
161SCOALA GIMNAZIALA NR. 417.436.618.261.6440717.50
162SCOALA GIMNAZIALA NR. 927.436.478.391.92541324.07
163SCOALA GIMNAZIALA NR. 1537.406.368.452.0915213.33
164SCOALA GIMNAZIALA "NICOLAE GRIGORESCU"7.406.588.221.6519315.79
165LICEUL DE COREGRAFIE "FLORIA CAPSALI"7.396.348.432.092328.70
166SCOALA GIMNAZIALA NR. 397.366.398.321.931181916.10
167SCOALA GIMNAZIALA "EUGEN BARBU"7.336.148.512.3721419.05
168SCOALA GIMNAZIALA NR. 407.326.138.522.3844511.36
169SCOALA GIMNAZIALA NR. 1637.276.238.312.0741614.63
170SCOALA GIMNAZIALA NR. 1087.266.278.251.98471429.79
171SCOALA GIMNAZIALA NR. 1167.245.898.602.7022313.64
172SCOALA GIMNAZIALA NR. 787.236.278.211.9443511.63
173LICEUL TEORETIC BILINGV "DECEBAL"7.226.008.442.459222.22
174SCOALA GIMNAZIALA NR. 557.216.428.001.58941212.77
175SCOALA GIMNAZIALA NR. 1447.175.998.372.3817211.76
176SCOALA GIMNAZIALA NR. 477.175.898.462.5620210.00
177SCOALA GIMNAZIALA "ALEXANDRU COSTESCU"7.176.158.182.0359915.25
178LICEUL TEORETIC "LUCIAN BLAGA"7.156.268.051.7954814.81
179SCOALA GIMNAZIALA "LUCEAFARUL"7.146.317.971.664137.32
180SCOALA GIMNAZIALA NR. 1267.126.577.681.112100.00
181LICEUL TEORETIC WALDORF7.065.828.302.481815.56
182SCOALA GIMNAZIALA NR. 857.015.878.162.29541222.22
183SCOALA GIMNAZIALA NR. 136.946.017.861.851900.00
184SCOALA GIMNAZIALA NR. 1816.935.917.952.044000.00
185SCOALA GIMNAZIALA NR. 1456.816.227.421.201800.00
186SCOALA GIMNAZIALA NR. 1836.805.478.142.673213.13
187SCOALA GIMNAZIALA "URUGUAY"6.795.697.892.202114.76
188SCOALA GIMNAZIALA NR. 1156.785.707.862.171400.00
189LICEUL CU PROGRAM SPORTIV "MIRCEA ELIADE"6.785.368.202.835735.26
190SCOALA GIMNAZIALA NR. 1346.735.487.982.5029310.34
191SCOALA GIMNAZIALA NR. 66.705.138.273.147114.29
192SCOALA GIMNAZIALA NR. 1256.685.278.102.831200.00
193SCOALA GIMNAZIALA NR. 1276.575.197.972.784012.50
194SCOALA GIMNAZIALA NR. 256.344.688.003.323239.38
195SCOALA GIMNAZIALA "PETRACHE POENARU"6.184.497.883.394824.17
196SCOALA GIMNAZIALA NR. 716.084.557.623.071600.00
197SCOALA GIMNAZIALA "IENACHITA VACARESCU"6.074.247.903.651715.88
198SCOALA GIMNAZIALA "GEORGE CALINESCU"5.784.237.343.123000.00
199SCOALA GIMNAZIALA NR. 1365.734.027.453.432900.00
200LICEUL TEHNOLOGIC "SFANTUL PANTELIMON"5.684.037.343.313000.00
201SCOALA GIMNAZIALA NR. 1685.673.827.543.721815.56
202SCOALA GIMNAZIALA NR. 1615.494.066.932.87700.00
203SCOALA GIMNAZIALA "RUT"4.962.897.034.151400.00

Sursa: TopScoliBucuresti.ro



Cauta

ULTIMELE COMENTARII

cristian, 22.12.2015 15:19
Masa potrivita pentru dining-ul tau
Si eu sunt interesat de a doua ...cea de culoare zebrano. Daca imi put...

Bianca Dumea, 20.12.2015 13:49
Stil de vedeta - Cheryl Cole
Buna! Mai este pe stoc aceasta rochie? Si daca da, o putem comanda on...

damian stratica, 8.12.2015 20:33
Bichonul Maltez. Jucaus, inteligent si plin de viata
Buna ziua am vazut anunt pe net de catel bishon si as vrea unul....

doina, 4.12.2015 14:53
Bichonul Maltez. Jucaus, inteligent si plin de viata
Este minunat sa vezi influenta pozitiva a unui bichon in orice familie...

Cristina, 25.11.2015 13:52
Unde poti reclama un caz de malpraxis?
Tot la Colegiul Medicilor se reclama si atitudinea si comportamentul n...
Email:
Abonare

CURIOZITATI

Stiati ca...?
Stiati ca...?Branza sau ciocolata, daca sunt consumate la sfarsitul mesei, ambele alimente protejeaza dintii impotriva cariilor? Branzeturile neutralizeaza acizii din gura, care ataca smaltul si pot genera carii. 
citeste

HOME CUPLU COPII SANATATE CASA CULINAR STIL DE VIATA
Copyright © 2012 - FamClub.ro. Toate drepturile rezervate. top | Echipa | Contact | Termeni si conditii

Email Invalid

Adresa de email pe care ati introdus-o este invalida.

Va rugam sa introduceti o adresa de email corecta.

×

inchide [x]